Енергоринок Новини

ЄС закликає створити Координаційний центр з введення нового ринку електроенергії

single image

Українським очильникам надіслано лист із занепокоєнням тим, що залишилося 3 місяці до введення нового ринку електроенергії в Україні, а залишилось багато недоопрацьованих стратегічних питань.

Міжнародне співтовариство висловило стурбованість гальмуванням запуску нового ринку електроенергії в Україні і закликає оперативно провести засідання Координаційного центру з його введення.

Про це йдеться в спільному листі глави представництва Євросоюзу в Україні Хьюга Мінгареллі, директора Європейського Енергетичного Співтовариства Янеса Копача, голови представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Еріка де Зажене, керуючого директора ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патронів, директора Місії USAID в Україні Сьюзан Фріц.

За даними E-nergo.com, документ адресований Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, голові комітету Верховної Ради з ПЕК Олександру Домбровському, віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіон, міністру енергетики Ігорю Насалику, в.о. міністра фінансів Оксані Маркаровой, главі НКРЕКУ Оксані Кривенко.

“Закликаємо вас якомога швидше скликати нараду Координаційного центру (Координаційного центру щодо забезпечення впровадження нового ринку електричної енергії), щоб критично проаналізувати стан впровадження нової моделі ринку, виявити ключові перешкоди і усунути їх”, – йдеться в зверненні.


Документ також зазначеє, що менш ніж за 3 місяці до дати введення нового ринку електроенергiї 1 липня 2019 роки не в повній мірі опрацьовано ряд питань. Міжнародні партнери готові надати максимальне сприяння в їх вирішенні і своєчасному введенні реформи.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня поточного року планується введення нового ринку електричної енергії в Україні, який імплементує норми третього енергопакету Євросоюзу. Від своєчасного введення ринку залежить, чи отримає Україна макро фінансову допомогу в розмірі 500 млн євро від Європейського Союзу в 2019 році.

Нагадаємо, в кінці березня НКРЕКУ прийняла рішення зберегти середньозважений тариф для населення на діючому рівні 1,03 грн за кВт / год в новому ринку. У відповідному листі вказується, що найбільш оптимальною є компенсація різниці між ринковою та регульованої ціною електроенергії для побутових споживачів за рахунок прибутку “Енергоатому”.

 

single image
Енергоефективність Енергозбереження Новини

Невелике місто Долина – українська столиця енергоефективності, яка здивувала Європу

20-тисячне містечко Долина на Прикарпатті, яке в минулому було потужним центром нафтовидобування, сьогодні називають українською столицею енергоефективності....
single image
Енергетика Енергозбереження Енергоринок Новини

Чи готові виробники електроенергії України до запуску нового ринку?

Дискусія щодо готовності ринку електроенергії до нової моделі головні генеруючі підприємства ДТЕК і НАЕК «Енергоатом», доля яких...
single image
Енергетика Енергоефективність Енергозбереження Енергоринок Новини

RAB-регулювання дасть можливість для модернізації електромереж

Перехід до даного методу продемонстрував високі показники ефективності та вдало працює в ЕС, США,Канаді та Австралії. Запровадження...
Load More