Перехід до даного методу продемонстрував високі показники ефективності та вдало працює в ЕС, США,Канаді та Австралії.
Запровадження стимулюючого регулювання дає значний поштовх до залучення інвестицій та електричні мережі, які відповідно покращать інфраструктуру енергопостачання.
За словами депутата Валерія Заружко, діюча зараз в Україні система визначення тарифів на передачу електроенергії створює недостатньо умов для залучення інвестицій в розвиток і модернізацію мереж,але принцип покриття витрат не стимулює їх зниження. Джерело коштів для інвестицій в електромережі з’явиться після запровадження стимулюючого регулювання, яке на мові професіоналів звучить як RAB-регулювання (від англ. Regulatory Asset Base – регуляторна база активів – ред).
Даний метод RAB-регулювання довів свою ефективність та успішно працює в країнах ЄС, в США, Канаді, Австралії. Як приклад, у Великобританії за 15 років роботи такої методології вдалося скоротити витрати енергорозподільчих компаній і тарифи на електропостачання більш ніж на 50%
“Введення стимулюючого регулювання створить привабливий інвестклімат для розвитку і модернізації об’єктів української електроенергетики, підвищить енергоефективність, надійність і якість послуг, а в подальшому і створить умови для зниження тарифів. Енергопостачальні компанії будуть зацікавлені в тому, щоб інвестувати кошти в розвиток мереж і сервіс для споживачів , тому якість енергозабезпечення та обслуговування підвищиться. Це дозволить докорінно зменшити кількість аварійних відключень і їх тривалість. Оновиться інфраструктура електромереж, це дасть можливість безпроблемного підключення до них нових об’єктів “, – вважає Заружко.
Нагадаємо, впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) заявило про підтримку переходу від методології “витрати плюс” до RAB-регулювання в електроенергетичному секторі та планує надати допомогу Національний комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в тому, щоб через RAB-регулювання були забезпечені можливості для інвестицій в розвиток електромереж України.
На правах реклами